Sprawy rodzinne Rzeszów

Czego dotyczą sprawy rodzinne?

Sprawy rodzinne dotyczą zagadnień prawa rodzinnego, które reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy. Mogą one obejmować kwestie majątkowe oraz niemajątkowe. Prawo rodzinne reguluje stosunki prawne w rodzinie, w tym rozwód, separację, alimenty, sprawy o podział majątku wspólnego. Kancelaria adwokacka prowadzi sprawy rodzinne o ustalenie kontaktów z dzieckiem, unieważnienie małżeństwa, ubezwłasnowolnienie. Do powierzonych nam spraw podchodzimy profesjonalnie oraz czuwamy, aby wszystkie formalności w imieniu klienta zostały dopełnione terminowo. W ramach świadczonej obsługi prawnej sporządzamy umowy majątkowe małżeńskie ( intercyza ) – umowa o rozdzielność majątkową. |Wskazać należy, że małżonkowie mogą ustanowić rozdzielność majątkową na podstawie umowy lub w drodze orzeczenia sądowego. Zajmujemy się sprawami o uznanie i wykonanie wyroków zagranicznych, uprowadzenie dziecka za granicę. Wyjaśnimy jakie są prawa dziecka, kiedy przysługują świadczenia rodzicielskie.

sprawy rodzinne adwokat rzeszów

Adwokat rodzinny Rzeszów – w czym może pomóc?

Po pierwsze adwokat rodzinny reprezentuje strony w postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego. Sprawy te mogą dotyczyć kwestii majątkowych oraz niemajątkowych. W istocie sprawy majątkowe dotyczą między innymi alimentów oraz podziału majątku wspólnego. Nasza kancelaria prowadzi sprawy sprawy niemajątkowe, które obejmują zagadnienia dotyczące kwestii osobowych, w tym postępowanie o ograniczenie, zawieszenie, pozbawienie oraz przywrócenie władzy rodzicielskiej. Pomożemy w procesie o wydanie orzeczenia zastępczego, o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka. Prowadzimy również sprawy o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa i macierzyństwa oraz przysposobienie – adopcja dziecka. Podsumowując jeżeli masz pytania z przyjemnością udzielimy fachowej porady prawnej w sprawach rodzinnych.

Sprawy rodzinne Rzeszów

Prawnik rodzinny Rzeszów udzieli porady prawnej z zakresu prawa rodzinnego. W razie potrzeby reprezentujemy klientów w mediacjach w sprawach rodzinnych oraz w postępowaniu sądowym. W kwestii uregulowania kontaktów z dzieckiem – sporządzimy wniosek do sądu w którym ustalimy zasady kontaktów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań z zakresu prawa rodzinnego.

Przewiń na górę