Prawo spadkowe

Sprawy spadkowe

Prawo spadkowe jest gałęzią prawa zawierającą normy prawne, które określają zasady przejścia prawa i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela. Sprawy spadkowe dotyczą różnych zagadnień związanych ze śmiercią spadkodawcy. Adwokaci kancelarii prowadzą postępowania o stwierdzenie nabycia spadku wprost oraz z dobrodziejstwem inwentarza, zarówno na podstawie ustawy, jaki i na podstawie testamentu. Pomożemy sporządzić wykaz inwentarza oraz spis inwentarza. Prawnicy kancelarii w ramach wykonywanej obsługi prawnej udzielą fachowej porady prawnej, pomogą w sporządzeniu umowy oraz wniosku o dział spadku, poprowadzą postępowanie sądowe. W kancelarii uzyskasz wyjaśnienie, które darowizny podlegają zaliczeniu na schedę spadkową, a które takiemu zaliczeniu nie podlegają.

prawo spadkowe adwokat rzeszów

Adwokat prawo spadkowe

Prawo spadkowe to dziedzina, w której nasi adwokaci posiadają wieloletnie doświadczenie. Udzielamy porad prawnych oraz reprezentujemy strony w postępowaniu sądowym. Nasza kancelaria prowadzi sprawy o wydziedziczenie i uznanie za niegodnego. Nasi adwokaci pomogą w ujawnieniu spadkobierców w księgach wieczystych. Wyjaśnimy jakie obowiązują stawki podatkowe i w jaki sposób należy zgłosić informacje w urzędzie skarbowym. Z chwilą śmierci spadkodawcy spadkobierca nabywa spadek. Nie jest konieczne składanie oświadczenia o przyjęciu spadku. W przypadku długów spadkowych wyjaśnimy kiedy jest możliwe uchylenie się od skutków oświadczenia o przyjęciu spadku. Doradzimy czy, kiedy i w jakiej formie możliwe jest odrzucenie spadku przez spadkobiercę.

Spadek

Spadek obejmuje prawa i obowiązki majątkowe zmarłego, które z chwilą jego śmierci przechodzą na spadkobierców. Zgodnie z prawem spadkowym powołanie do spadku może wynikać zarówno z testamentu – dziedziczenie testamentowe, jak i ustawy – dziedziczenie ustawowe. Kancelaria adwokacka pomaga spadkobiercom uzyskać akt poświadczenia dziedziczenia lub prowadzi postępowanie sądowe o stwierdzenie nabycia spadku. Posiadając tytuł prawny do spadku spadkobiercy mogą dokonać umownego działu spadku, gdy są w stanie w tym zakresie się porozumieć. Brak porozumienia pozwala na przeprowadzenie postępowania sądowego o dział spadku.

Prawo spadkowe Rzeszów

Spadkobierca może rozporządzić swoim majątkiem na wypadek śmierci sporządzając testament. Kancelaria adwokacka doradza jak sporządzić ważny testament, kiedy można go odwołać i w jaki sposób. Reprezentujemy spadkobierców w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku oraz dział spadku, wyrażenie zgodny na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego, prowadzimy postępowania o zachowek. Nasi adwokaci posiadają duże doświadczenie w zakresie prawa spadkowego. Podczas konsultacji prawnej uzyskasz niezbędne informacje na temat zasad dziedziczenia, odpowiedzialności za długi spadkowe, wpływu umów dożywocia na spadkobranie.

Przewiń na górę